top of page

Spotkanie informacyjno - konsultacyjne dla sektora górniczego w zakresie programu produkcji i magazynowania energii z węgla

W dniu 29 lutego 2016r w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach, odbyło się "Spotkanie informacyjno - konsultacyjne dla sektora górniczego w zakresie programu produkcji i magazynowania energii z węgla".


Podczas spotkania naukowcy przekazali podstawowe informacje nt. technologii C-GEN (Clean World Energy Systems)  oraz jej potencjału dla sektora górniczego, a także zaprezentowali techniczne i biznesowe aspekty realizacji projektu (CAPEX, OPEX, zapotrzebowanie na węgiel, niezbędną infrastrukturę, opcjonalne rozwiązania, skalowalność). Zaprezentowana została także ekonomika całego przesiewzięcia oraz przedstawione zostały dane w celu wstępnej weryfikacji opłacalnośąći inwestycji. Po spotkaniu odbyła się także debata poświęcona wykorzystaniu technologii do zbudowania polskiej specjalności w zakresie produkcji energii elektrycznej wraz z jej magazynowaniem.


W spotkanoiu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz krajowych, Urzędu Marszałkowskiego, sektora górniczego i elektro-energetycznego, instytucje naukowe oraz właściciel technologii.

bottom of page