top of page

Atrakcyjność inwestycyjna energetycznych innowacji nie słabnie

Z szacunków firmy doradczej Mercom Capital Group wynika, że w 2015 r. fundusze venture capital zainwestowały blisko 1,7 mld dol. w firmy prowadzące badania nad inteligentnymi sieciami, magazynowaniem energii, efektywnością energetyczną.
Ubiegłoroczne wydatki funduszy na te trzy sektory były o 62 mln dol. wyższe niż rok wcześniej, ale w 2014 r. zrealizowano więcej transakcji. W ubiegłym roku było ich 161, a wcześniej 188. Największa część z ubiegłorocznej kwoty 852 mln dol. trafiła do firm poszukujących rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną. W przedsiębiorstwa pracujące nad inteligentnymi sieciami elektroenergetyczny¬mi fundusze
zainwestowały 425 mln dol., zaś 397 mln dol. w podmioty poszukujące technologii magazynowania energii. W ubiegłym roku największy zastrzyk kapitału od funduszy zdobyła amerykańska spółka View (wcześniej Soladigm), która uzyskała od inwestorów 150 min dol.. Pracuje ona nad oknami wykorzystującymi zjawisko elektrochromizmu. Dzięki niemu szyby, w zależności od potrzeby, mogą pochłaniać cie¬pło do budynków lub oddawać je na zewnątrz.


Polska Energia

 

źródło: http://www.cire.pl/item,125732,1,0,0,0,0,0,atrakcyjnosc-inwestycyjna-energetycznych-innowacji-nie-slabnie.html

bottom of page